Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Dubrovnik Turları

Sırala
Filtrele
Popüler TurlarEn Uygun TarihFiyata Göre ArtanFiyata Göre Azalan
Uygula

Büyük Balkan Turu 9 Günde 9 ÜLKE Ankara

1 Gece Üsküp , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Podgorica veya Çevresi , 1 Gece Trebinje veya Çevresi , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Belgrad, 1 Gece Sofya

Luks otobusler ile 7 Gece 9 Gün 4* Oteller
599,00 EUR 'den itibaren
21.803,60 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 02.08.2024 Diğer Tarihler

İstanbul Hareketli Baştanbaşa Balkanlar 7 Ülke 2024

VRELO BOSNA MİLLİ PARKI – POÇİTEL TURU – SVETİ NAUM TURU – MATKA KANYONU TURU – BLAGAY TURU - SARAYBOSNA BOŞNAK KÖFTESİ VE YÖRESEL RESTAURANTLARDA GERÇEK BALKAN GECESİ DAHİL FARKIYLA

Lüks Otobüsler Ile 6 Gece 7 Gün 4* OTELLER
399,00 EUR 'den itibaren
14.523,60 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 24.11.2024 Diğer Tarihler

Ankara Hareketli Baştanbaşa Balkanlar 7 Ülke 2024

Sofya – Belgrad – Saraybosna – Konjic - Mostar – Blagay - Poçitel – Trebinje – Dubrovnik – Herceg Novi - Kotor – Budva – İşkodra – Tiran – Ohrid – Struga – Tetova – Üsküp – Plovdiv

Otobüs ile 5 Gece Otel Konaklama 7 Gün 4* Oteller
449,00 EUR 'den itibaren
16.343,60 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 24.11.2024 Diğer Tarihler

Uçaklı Balkan Masalı Turu

Medjugorje (1) & Saraybosna (1) & Belgrad (1) & Üsküp (2) & Ohrid (1)

Sınırlı Sayıda Kontenjanlar ile.. Air Albania Havayolları 7 Gece 8 Gün 4* Oteller
599,00 EUR 'den itibaren
21.803,60 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 26.10.2024 Diğer Tarihler

Satışa Açık Olan Dubrovnik Turları

Her hafta çıkışlı 3 gece Dubrovnik Turu’nu sitemizde görmeniz mümkündür. 3 gece ve 4 gece olarak sunulan Dubrovnik Turları’nda 3*,4* ve 5* otellerde konaklama yapabilirsiniz. Dubrovnik Turu’nu içeren Balkan Turları kategorisine bakabilirsiniz.  

 

Dubrovnik Turları’nda Gezilmesi Gereken Yerler:

Unesco’nun koruması altına giren Dubrovnik Şehir Surları, 15.yy’da yapılan şehri ikiye ayıran Ploce Kapısı, kutlama ve törenlerin yapıldığı ve en işlek caddelerinden biri olan Stradun Caddesi, Gotik ve Rönesans tarzı ile 16.yy’da inşa edilen Sponza Sarayı, 15.yy’da yapılan Orlando Sütunu, Dubrovnik Katedrali Dubrovnik Turu’nda mutlaka gezmeniz gereken yerlerdendir.

 

Dubrovnik Hakkında ve Dubrovnik Kısa Tarihi:

Dubrovnik, Orta Çağ’dan kalma Adriyatik Denizi’nde sahilde bulunan, sizi masalsı güzelliğiyle büyüleyecek şehirdir. Hırvatlar ilk olarak 7.yy’da bugün Hırvatistan diye bilinen bölgeye yerleşmiştir. 9.yy’da iki düklükten oluşan bir devlet bu topraklarda kurulmuştur. 925 yılında Orta çağ dönemindeki Kral Tomislav Hrvatistan’ı krallığa dönüştürmüştür. Tomislav, Hırvatistan’ın Papalık tarafından tanınan ilk hükümdarıdır. 1102 yılında Macar Kralı Coloman döneminde Hırvatistan – Macaristan’la birleşmiştir. Dubrovnik, 1365’te Osmanlı himayesine girmiş ve vergiye bağlanmıştır. Napolyon dönemindeki savaşlarda 1808’de şehre giren Fransız ordusu devlete son vermiş ve Dubrovnik’i Fransa’ya bağlamıştır. 1815’de düzenlenen Viyana Kongresi sonucu şehri Avusturya yönetimine verme kararı alınmıştır. Hırvatistan, 2.Dünya Savaşı’ndan sonra Yugoslavya Sosyalist Cumhuriyeti ‘nin bir parçası oldu. 8 Ekim 1991’de bağımsızlığını ilan etti ve 4 yıl boyunca Federal Yugoslavya’yla Hırvatistan Bağımsızlık Savaşı’na girdi. Dubrovnik'te 19.yy’da kurulan 2 lüks otelle beraber turizm başlamıştır.

 

Dubrovnik (Hırvatistan) Vizesi:

2013 tarihinde Hırvatistan’ın Avrupa birliğine girmesinden sonra Türk Vatandaşlarına vize uygulaması konulmuştur. (GEZİMOD Vize Departmanı’mızdan vize için gerekli bilgileri alabilirisiniz.)

 

Dubrovnik Gece Hayatı:

Dubrovnik’te gece hayatı oldukça hareketlidir.  Stradun caddesinde yer alan ünlü barlar, publar bulunur. Dubrovnik’te bazı mekanlar gece 1.00 ve 2.00 da kapanırken bazı mekanlar ise sabaha kadar açıktır.

 

Dubrovnik’te Ne Yenir?

Strukle(Yufka Çorbası) : Hırvatistan’ın yöresel çorbalarından birisidir. Elde hamur açılır, bu hamur parçaları kaynatılan çorbanın içine katılır. Büyük parçalı mantıya da benzer. Etli, peynirli, lor peynirli gibi bir-kaç çeşidi vardır.

 

Lignje s krumpirom (Fırında Patatesli Kalamar): Hazırlanan kalamarlar bir tepsiye dizilir. Bir kalamar bir patates şeklinde sırayla konulur. Fırında pişmiş bu kalamarın üzerine tereyağında pişirilmiş galeta unu dökülür ve servis edilir. Farklı bir balık lezzetidir.

 

Dubrovnik Deniz Ürünleri: Dubrovnik deniz kıyısında bir şehir olduğu için farklı balık ve diğer deniz ürünlerini deneyebilirsiniz.

Janjecajuha (Kuzu Çorbası): Kuzu eti kaynatılır kaynamış bu etin içerisine patates, lahana, pancar, soğan, Hırvat baharatı olan vegeta katılır. Bu şekilde çorba pişirilir. Besleyici bir çorbadır.

Boşnak Köftesi ve Böreği: Ara sokaklardaki Boşnak börekçilere ve Boşnak köftecilere de uğramanızı tavsiye ederiz.

 

 

 

Üye Yorumları

Mehmet Sarı (Vizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu 7 Gece Ekstra Turlar ve Akşam Yemekleri Dahil)
16.06.2023
ebru aktaş (Vizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu 7 Gece Ekstra Turlar ve Akşam Yemekleri Dahil)
01.04.2023