Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

3 Gece Sharm El Sheikh Turu / 4*+ Sharm, Hılton Double Tree vb. Yarım Pansiyon- Gündüz

3 Gece Sharm El Sheikh Turu / 4*+ Sharm, Hılton Double Tree vb. Yarım Pansiyon- Gündüz

3 Gece 4 Gün 4*+ Sharm, Hılton Double Tree vb. Yarım Pasiyon

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 27.07.2024 599.00 USD Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 03.08.2024 599.00 USD Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 10.08.2024 599.00 USD Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 17.08.2024 599.00 USD Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 24.08.2024 599.00 USD Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 31.08.2024 599.00 USD Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 07.09.2024 499.00 USD Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 14.09.2024 499.00 USD Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 21.09.2024 499.00 USD Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 28.09.2024 499.00 USD Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 05.10.2024 499.00 USD Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 12.10.2024 499.00 USD Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 19.10.2024 499.00 USD Bu Fiyattan Son 3 Kişi
Kişi başı 499,00 USD 'den itibaren 17.040,85 TL

 

4*+ Sharm, Hılton Double Tree vb. Yarım Pansiyon

Öğle Yemekli Şehir Turu 

3 Gece 4 Gün

 

Kızıldeniz; rengarenk mercanları, çok çeşitli balıkları ve tertemiz suları ile dünyanın en güzel denizlerinden birisidir. Bir zamanlar Firavun’un zulmünden kaçan Hz. Musa ve ona inananlara da ev sahipliği yapan Sinai Çölü; uçsuz bucaksız coğrafyası, sıra sıra uzanan granit dağları, vadiler, kanyonları, vahaları ve uzansanız dokunurmuşçasına yıldızlarla bezeli geceleri ile dünyanın en güzel çöllerinden birisidir. Kızıldeniz’in turkuaz sularının Sinai Çölü’nün sapsarı kumlarını okşadığı en havalı tatil beldesi ise kuşkusuz ki Sharm el Sheikh’tir. Ev sahipliği yaptığı çok sayıda Uluslararası Kongre ve bazı barış görüşmelerinde oynadığı rol sebebiyle ‘’Barış Şehri’’ olarak da anılan Sharm el Sheikh, günümüzde; 12 ay elverişli iklimi, denizi, gece hayatı, çok sayıda aktivitesi, tarihi ve kültürel önemli yerlere yakınlığı ile tüm dünyadan turistlerin gözdesi olmuştur.

Sharm el Sheikh tatilinizde yapabilecekleriniz;
-Plajda tembel tembel uzanıp güneşlenebilir,
-Şnorkel ile denizaltının rengarenk dünyasını keşfe çıkabilir,
-Tekne ile Ras Mohamed ya da Tiran Adaları’na gidip deniz ve güneşin tadını çıkarabilir,
-Tüplü dalış (scuba) yapabilir,
-Cam Dipli Tekne ya da Yarı Denizaltı ile Kızıldeniz’in hazinelerini seyredebilir,
-Çölde ATV ya da Buggy ile safari yapıp deve ile gezebilir,
-Çok çeşitli su sporları aktivitelerine katılabilir,
-Çöl’ün ıssız karanlığında Bedeviler ile eğlenip, yanı başınızda gibi gözüken gökyüzünü inceleyebilir,
-Günü birlik bir gezi ile Kahire ve Piramitler’i görebilir,
-Dahab’ın büyülü ve bambaşka atmosferine kendinizi bırakabilir,
-Vahaları, kumulları, vadileri ve kanyonları keşfedebilir,
-Günü birlik bir gezi ile Ürdün’ün saklı hazinesi Petra’yı gezebilir,
-Hıristiyanlar için kutsal sayılan St. Catherine Manastırını gezip, binlerce yıl önce Musa’nın tırmanıp Allah’tan vahiy aldığı Tur Dağına onun gibi tırmanabilir,
-Taptaze ve çok çeşitli deniz ürünlerini ucuz fiyatlarla yiyebilir,
-Little Buddha, Pacha, Hard Rock ya da diğer mekanlarda eğlenebilir,
-Farsha Cafe’nin büyüleyici manzarasında nargile içip güneşi batırabilir,

YANİ KISACASI; her mevsim Kızıldeniz ve Sina Çölünün eşsiz keyfini yaşayabilirsiniz.


 1. 1. Gün
  İSTANBUL-SHARM el SHEİKH

  Saat 05:30 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında bulunmanızı tavsiye ettiğimiz saat.
  Saat 08:15 Pegasus Havayollarına ait PC 630 sefer sayılı tarifeli uçuşla Sharm’a hareket. Saat 09:50 Varış. İşlemlerin ardından, Panoramik Sharm Şehir Turu gerçekleştireceğiz. Barış Anıtı, Eski Şehir Merkezi, El Sahaba Camii gibi şehrin önemli yerlerini gezdikten sonra öğle yemeğimizi tur fiyatımıza dahil olarak deniz ürünleri menüsü olarak alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Cam Dipli Tekne veya SeaScope Yarı Denizaltı Deniz Gözlem turlarından birine katılabilirler. Otele transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek ATV ya da BUGGY ile Çölde Gün Batımı Safari turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 2. 2. Gün
  SHARM el SHEİKH

  Kahvaltı ve satın almış olduğunuz yeme-içme planına göre konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek çok çeşitli tur ve aktivitelere katılabilirler.

 3. 3. Gün
  SHARM el SHEİKH

  Kahvaltı ve satın almış olduğunuz yeme-içme planına göre konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek çok çeşitli tur ve aktivitelere katılabilirler.

 4. 4. Gün
  SHARM el SHEİKH-İSTANBUL

  Kahvaltı otelimizde. Odaların boşaltılmasının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Gerekli işlemlerin ardından,
  Saat 10:50 Pegasus Havayollarına ait PC 631 sefer sayılı tarifeli uçuşla İstanbul’a hareket ediyoruz.
  Saat 14:30 İstanbul’a varış. Bir başka gezimizde görüşmek dileğiyle…

   

   

   

  KAMPANYALAR:
  Kişi Başı Minimum 100 USD’lik Tur Alana %15 İNDİRİM
  Kişi Başı Minimum 200 USD’lik Tur Alana %20 İNDİRİM
  Kişi Başı Minimum 300 USD’lik Tur Alana %25 İNDİRİM

  Not: Çocuklar ebeveynleriyle aynı oranda indirime hak kazanırlar. İndirimler Mısır’da yapılacak nakit ödemelerde geçerli olup, acentemizden Türkiye’de satın alınması durumunda Liste Fiyatları geçerli olacaktır. Standart olarak belirtilen turlarda, Tam Günlük Öğle Yemekli Kahire Turunda (Uçaklı ve Otobüslü) ve Ürdün turlarında indirim geçerli değildir, liste fiyatları uygulanır.

  ÇÖLDE ATV-BUGGY SAFARİ TURU
  Macera ve heyecan arayanlar için harika bir fırsat. Profesyonel ekibimizle, Sahra Çölünde sınırsız bir maceranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bedevi kampında güzel anılar biriktirebilir, naneli çay eşliğinde nefes kesen manzaraların tadını çıkarabilirsiniz. Kaçırmak istemeyeceğiniz muhteşem bir deneyim.
  LİSTE FİYATLARI: Tek Kişilik ATV: 29 USD/Çift Kişilik ATV: 49 USD/Çift Kişilik Buggy/Örümcek: 59 USD

  YARI DENİZALTI (SEASCOPE) TURU
  Kızıldeniz'in sularında gerçek bir denizaltı ile macera yaşamaya hazır olun! Denizaltımız, sizleri rengarenk mercanları ve egzotik deniz canlılarını keşfetmek için 20 metre derinliğe kadar götürecek. Unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 49 USD/Çocuk: 29 USD/Bebek: Ücretsiz

  CAM DİPLİ STANDART TEKNE TURU

  Kızıldeniz'in sularında gerçek bir denizaltı ile macera yaşamaya hazır olun! Denizaltımız, sizleri rengarenk mercanları ve egzotik deniz canlılarını keşfetmek için 20 metre derinliğe kadar götürecek. Unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 19 USD/Çocuk: 19 USD/Bebek: Ücretsiz

  ÇÖLDE BEDEVİ GECESİ TURU

  Bedeviler, dünyanın en özgün toplulukları arasında yer almaktadır. Hayatlarını sıcak ve çetin çöl şartlarına rağmen sürdüren bu insanlarla birlikte, bu benzersiz deneyimi yaşayacaksınız. Gece boyunca üzerinize düşen yıldızların ışığı altında, Bedevi kültürünün derinliklerine inme fırsatı bulacaksınız. Bedevilerin size ikram edeceği yemekleri alabilirsiniz. Sonsuz kum tepeleri arasında geçirdiğiniz unutulmaz çöl macerası, hayatınız boyunca hatırlayacağınız eşsiz bir deneyim olacak. Deve ile çölde kısa bir gezi de unutamayacaklarınız arasında. Bu gezimizde standart araçlarla standart Bedevi Kampı kullanılmaktadır. Yemek ve diğer hizmet kalitesi buna göredir.  Not: Kişi başı 1 bardak kola, 1 bardak bedevi çayı ve 1 kapalı su dahildir.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 49 USD/Çocuk: 29 USD/Bebek: Ücretsiz

  TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ RAS MOHAMMED TEKNE TURU
  Mısır'ın güney kıyılarında bulunan Ras Mohamed Milli Parkı, Kızıldeniz'in en görkemli yerlerinden biridir. Bu muhteşem parktaki mangrov ağaçları, tuz göletleri, doğal çöl manzarası ve etkileyici sualtı hayatı, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Tam gün sürecek teknemizdeki öğle yemeği ve limitli alkolsüz içecekler eşliğinde, eşsiz sualtı ekosistemi ve zengin biyolojik çeşitlilikle dolu tüm doğal güzellikleri keşfetme fırsatı elde edeceksiniz. Tüplü dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberimize bildirerek bu seçeneği de değerlendirebilirler.
  STANDART TEKNE LİSTE FİYATLARI:
  Yetişkin: 29 USD/Çocuk: 19 USD/Bebek: Ücretsiz/Tüplü Dalış Farkı: 20 USD
  SUPERIOR TEKNE LİSTE FİYATLARI:
  Yetişkin: 69 USD/Çocuk: 39 USD/Bebek: Ücretsiz/Tüplü Dalış Farkı: 30 USD

  DELUXE TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ RAS MOHAMMED TEKNE KOMBO (SEASCOPE DAHİL)

  Bu turumuz büyük ve içinde DJ bulunan, altında kendi cam tabanlı deniz gözlem yeri olan, çeşitli aktiviteleri ile görkemli bir deluxe teknede gerçekleşmektedir. Öğle yemeği daha zengin ve kalitelidir. Mısır'ın güney kıyılarında bulunan Ras Mohamed Milli Parkı, Kızıldeniz'in en görkemli yerlerinden biridir. Bu muhteşem parktaki mangrov ağaçları, tuz göletleri, doğal çöl manzarası ve etkileyici sualtı hayatı, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Tam gün sürecek teknemizdeki öğle yemeği ve limitli alkolsüz içecekler eşliğinde, eşsiz sualtı ekosistemi ve zengin biyolojik çeşitlilikle dolu tüm doğal güzellikleri keşfetme fırsatı elde edeceksiniz. Tüplü dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberimize bildirerek bu seçeneği de değerlendirebilirler.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 99 USD/Çocuk: 59 USD/Bebek: Ücretsiz/Tüplü Dalış Farkı: 30 USD

  TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ DAHAB JEEP SAFARİ TURU (Standart)
  Tur rehberimiz eşliğinde, Dahab’a doğru yola çıkıyoruz. Dahab’da 4X4 araçlarımıza geçerek renkli Kanyon bölgesine gidip, uçsuz bucaksız Sina Çölü’nün muhteşem atmosferinin keyfini çıkarıyoruz. Ardından, bir Bedevi yerleşimi giderek burada deve gezisi yapıyoruz. (opsiyonel) Bir sonraki Sonrasında, Mısır’ın hippiler tarafından en çok tercih edilen bölgesi olan ve kendine has atmosferi ile daha farklı bir tatil arzulayanların tercihi olan Dahab’a dönüyoruz. Burada öğle yemeğimizi yerel bir restoranda (standart restoran/standart menü) aldıktan sonra alışverişleriniz ve denize girebilmeniz için merkezde serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte Sharm el Sheikh’e geri dönüyoruz.
  Not. Bu gezimizde 6-8 kişilik cipler kullanılmakta olup, misafirlerimiz cipin arkasında bank sıralarında oturtulmaktadırlar. Gezinin özellikle çöl kısmında oldukça sarsıntılı seyahat edilmektedir. Ayrıca deve gezisi riskler barındırmaktadır. Fiziksel problem yaşayan misafirlerimize bu geziyi önermiyoruz. Bu gezimiz standart bir organizasyon olup, restoranlar, araçlar vs. buna göredir.
  Sharm el Sheikh-Dahab Arası Mesafe: 90 km’dir.
  Bu gezide toplamda 220 km civarında yolculuk yapılır.
   

  TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ DAHAB KOMBO TURU (SUPERİOR, ATV, DEVE GEZİSİ ve YÜZME MOLASI)
  Tur rehberimiz eşliğinde, özel aracımızla otelimizden ayrılarak Kızıldeniz'in en popüler koylarından birisi olan 3 Havuz bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Bedevi çadırlarında ikramımız olan içeceklerle soluklanarak ve deniz manzarasına karşı enerji depoluyoruz. Dileyen misafirlerimiz şnorkel ile mercan resiflerin keşfine çıkabilir. Ardından, ATV turumuzla Kanyon ve Vaha gezisine çıkıyoruz ve bölgenin güzelliklerini keşfederken sırtımızı güneşe veriyoruz. Bölgeyi keşfettikten sonra, deniz kıyısında deve sırtında bir tur yapıyoruz. Hemen sonra, birlikte öğle yemeğimizi Dahab’ın en ünlü restoranlarından birisi olan deniz kıyısındaki Ali Baba’da alıyoruz. (et, tavuk, balık ya da vejetaryen menülerinden seçebilirsiniz) (su fiyata dahildir). Yemekten sonra, serbest zamanınızda çarşıda dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz. Sonrasında, 4X4 Ciplerimizle Sina Çölünün gizli hazinesi Renkli Kanyon’a gidiyoruz. Son olarak, Kızıldeniz’in Maldivler’i olarak ünlenmiş Mavi Lagun Bölgesine giderek denize girebilmeniz ve güneşlenebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. (1 meşrubat, şezlong ve şemsiye fiyata dahildir)
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 99 USD/Çocuk: 59 USD/Bebek: Ücretsiz

  KLEOPATRA SHOW ÇÖLDE MUHTEŞEM GÖSTERİ/AKŞAM YEMEKLİ-İÇECEKLER DAHİL-DELUXE
  Çölün ortasındaki deluxe tesisimiz sizleri şaşırtacak. Las Vegas Şovlarını aratmayacak geniş ekipli showları Firavunlar Döneminin hikayesini ve döneminin en sansasyonel kişisi Kleopatra’nın şaşalı bir şekilde izleyebileceksiniz. Set menü leziz akşam yemeği fiyata dahildir. Show Perşembe akşamları gerçekleşir.
  Not: Limitli alkollü ve alkolsüz içecekler dahildir. (18 yaşından küçüklere alkollü içecek servisi yapılmaz)
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 99 USD/Çocuk: 59 USD/Bebek: Ücretsiz

  NEVERLAND SHOW
  Masalsı bir sarayda, Las Vegas Show’larına benzeyen bir gösteri izlemek ister misiniz? Siz ve sevdikleriniz için eğlence dolu saatler vaat eden bu gecede eğleneceksiniz. İsterseniz yemekli programa da katılabilirsiniz.
  Not: Limitli alkolsüz içecekler dahildir.
  YEMEKSİZ LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 49 USD/Çocuk: 29 USD/Bebek: Ücretsiz
  YEMEKLİ LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 79 USD/Çocuk: 49 USD/Bebek: Ücretsiz

  TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ PİRAMİTLER & MÜZE TURU & KHAN EL KHALİL-İ ÇARŞISI-OTOBÜSLÜ YA DA UÇAKLI
  Otobüslü tur için otelden kahvaltı kutularımızı alıp, gece yarısından sonra otelimizden hareket ederek Kahire’ye gidiyoruz. Uçaklı turumuz için havalimanı transfer saatini rehberimizden öğrenebilirsiniz.  Turumuz sırasında ilk durağımız Dünyanın 7 Harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser olması ile dünyanın en çok merak edilen yerlerinden birisi olan Giza Piramitleri ve Sfenks. (bölge giriş ücreti dahil) Turumuz boyunca Giza Platosu’nun en büyük piramidi olan sayısız gizemli teknik ve mimari unsuru yansıtan Keops Piramidi’ni, tüm platoyu ayakları altına alan Panorama Tepesini, Kefren, Mikerinos ve Kraliçe ile diğer soyluların anıt mezarları olan piramitleri görüp nefis fotoğraflar çekiyoruz. Sonrasında, Kefren Mezar kompleksinin en önemli parçası olan ve mumyalama işlemlerinin yapıldığı Kefren Vadi Tapınağı’nı ve Sfenks'i (giriş dahil) göreceğiz. Ardından, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Gezimiz esnasında, Papirüs Atölyesi ve Doğal Parfüm Fabrikası ziyaretlerimiz de olacak. Sonrasında, dünyanın en ünlü ve önemli eserlerini ve üst katında dünyaca en çok ilgi görmüş keşif olan LuksoTutankhamon Mezarı Hazine’sini göreceğimiz Mısır Ulusal Müzesi’ni (giriş dahil) ziyaret edeceğiz. Ulusal Müze’nin alt katında Eski, Orta ve Yeni Krallık Dönemleri’nin en önemli ve değerli parçalarını, lahit ve heykellerini göreceğiz. Müze ziyaretimiz sonrası Afrika kıtasının en ünlü çarşısı olan Khan el Khalili Çarşısı'na gidiyoruz. Çarşı Amr İbn el As ile birlikte Kahire şehrinin kurucularından kabul edilen Muiz el din-Allah tarafından kurulmuş olan “Beyn-el Kasreyn” adı verilen “İki Saray arası” bölgesinin ve İslami Kahire’nin kalbinde yer alır. Dünyanın en eski ikinci medresesi olan El Ezher Medresesi adını taşıyan El Ezher Camii ve restore edilmiş haliyle Kahire’nin en güzel camilerinden Hüseyin Camii de burada yer alır. Çarşı ziyareti sırasında Hüseyin Camii’ni ziyaret edebilir, beş binin üzerinde dükkandan ve arastalardan birinde hediyelik alış-verişlerinizi yapabilir, Nobel ödüllü dünyaca ünlü yazar Necip Mahfuz’un adını taşıyan kafede veya Mehmet Akif Ersoy’un da favori mekanlarından olan Fishawi’de karkadeh, limonata, kahve veya naneli çayınızın tadını çıkartabilirsiniz. Otobüs ile Sharm’a geri dönüyoruz. Otobüslü turda varışımız geç saatlerde olduğundan, akşam yemeğinizi odalarınıza soğuk tabak olarak hazırlatacağız. Uçaklı turda muhtemelen buna gerek kalmayacaktır.
  Sharm el Sheikh-Kahire Arası Mesafe: 510 km’dir. Otobüslü gezide toplamda 1050 km civarında yolculuk yapılır, dilerseniz uçaklı turumuza katılabilirsiniz.  
  Not: Bu gezimiz için vize gerekmektedir. Sharm’a varışta havalimanında vize alabilirsiniz. Eğer vizeniz yoksa ve tura katılmak isterseniz, özel bir işlemle vize tarafımızdan sağlanır. (35 USD) Yeşil Pasaport için vize gerekmemektedir. Tur fiyatına uçak bileti dahil değildir. Biletinizi kendiniz alabilir ya da yetkilimizden yardım isteyebilirsiniz.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 99 USD/Çocuk: 79 USD/Bebek: Ücretsiz

  TAM GÜNLÜK ÖĞLE ST. CATHERİNE MANASTIRI ve DAHAB TURU
  Otelimizden hareket ederek, St Catherine’e doğru yola çıkıyoruz. Uçsuz bucaksız çöl manzaraları eşliğinde yapacağımız seyahat sonrasında varışımızla birlikte Manastır ziyaretimize başlıyoruz. Azize Katerina Yunan-Ortodoks Manastırı, Allah’ın Hz. Musa ile konuştuğu yer olarak bilindiğinden Hıristiyanlarca kabaca tabirle ‘’Allah’ın Ayakları ile Çiğnediği’’ (İsaiah 18:7, İncil) yer olarak tanımlanan Sina Dağlarının eteklerinde kuruludur. Kutsal kitaplarda Allah’ın Hz. Musa ile bir alev suretinde konuştuğundan bahsedilir. Manastırın önünde sürekli yanan ateşin (Yanan Çalı) , bu orijinal ateşten yakıldığına ve günümüze kadar hiç sönmeden geldiğine inanılmaktadır. Manastırda bulunan rölikler, tüm Hıristiyan Mezheplerince kutsal sayıldığından Manastır hac yeri kabul edilir. Ayrıca, manastırda Hz. Muhammed’in mükerrer seferler bu manastıra giderek buradaki görevli din adamları ile görüştüğüne dair bazı tarihi belgeler bulunmakta ve bu belgeler önde gelen İslam alimleri tarafından da onaylanmaktadır. Yanı sıra; I. Sultan Selim, Napolyon, Çariçe Katarina, İmparatoriçe Helena gibi tarihi ünlü simaların da bu manastırı ziyaret ettikleri bilinmektedir. Bu sebeplerle tüm dinlerden insanlar ve dinsizler manastırı bir ruhsal arınma yeri olarak görüp, ziyaretlerinde kendi inanışlarına göre dua edip dilek tutmaktadırlar. Manastırda bulunan ilk basım kitaplar, Eski ve yeni Ahitler’in orijinal el yazmaları, tarihi ikonalar dünya dinler tarihinin en önemli hazineleri arasında sayılmaktadır. (bu hazineler sıklıkla dünya çapında müzelerde sergilenmektedir, ziyaretiniz esnasında bazıları manastırda bulunmayabilir) Manastırda bulunan Rahipler, Rahibeler ve Keşişler, çöldeki bedevi halkla sıcak ilişkiler içerisinde münzevi bir hayat sürmektedirler. Burada ayrıca Hz. Musa’nın karısı ile tanıştığı yeri, Harun Peygamber’in mezarı ve Altın Buzağı Oyması göreceklerimiz arasındadır. Ardından kendine has dingin atmosferi ile sizleri keyiflendirecek balıkçı kasabası Dahab’a gidiyoruz. Öğle yemeğimizi Dahab’ın en ünlü restoranlarından birisi olan deniz kıyısındaki Ali Baba’da alıyoruz. (et,tavuk, balık ya da vejeteryan menülerinden seçebilirsiniz) (su fiyata dahildir). Yemekten sonra, serbest zamanınızda çarşıda dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 69 USD/Çocuk: 49 USD/Bebek: Ücretsiz

  TAM GÜNLÜK ÖĞLE MUSA (TUR) DAĞI, ST. CATHERİNE MANASTIRI ve DAHAB TURU
  Bu çok meşakkatli, yorucu ama bir o kadar da özel gezimiz için otelden kahvaltı kutumuzu alıp, gece yarısından sonra Musa (Tor) Dağı tırmanış noktasına doğru hareket ediyoruz. Tırmanış noktasında gerekli bilgilendirmenin ardından, bölgenin profesyonel rehberleri gözetiminde Hz. Musa’nın Allah’tan vahiy aldığı yer olarak kabul edilen bölgeye doğru tırmanışa geçiyoruz. Çöl ve sıra dağların soluk kesen manzaralarının üzerine doğan güneş hayatınızın en unutulmazları arasına girecek. Zirveye yakın bulunan mescitte dileyen misafirlerimiz sabah namazlarını kılabilirler. Detaylı anlatımları dinledikten sonra, aşağıya inerek aracımıza geçiyoruz ve manastır gezimiz için hareket ediyoruz. Azize Katerina Yunan-Ortodoks Manastırı, Allah’ın Hz. Musa ile konuştuğu yer olarak bilindiğinden Hıristiyanlarca kabaca tabirle ‘’Allah’ın Ayakları ile Çiğnediği’’ (İsaiah 18:7, İncil) yer olarak tanımlanan Sina Dağlarının eteklerinde kuruludur. Kutsal kitaplarda Allah’ın Hz. Musa ile bir alev suretinde konuştuğundan bahsedilir. Manastırın önünde sürekli yanan ateşin (Yanan Çalı) ,bu orijinal ateşten yakıldığına ve günümüze kadar hiç sönmeden geldiğine inanılmaktadır. Manastırda bulunan rölikler, tüm Hıristiyan Mezheplerince kutsal sayıldığından Manastır hac yeri kabul edilir. Ayrıca, manastırda Hz. Muhammed’in mükerrer seferler bu manastıra giderek buradaki görevli din adamları ile görüştüğüne dair bazı tarihi belgeler bulunmakta ve bu belgeler önde gelen İslam alimleri tarafından da onaylanmaktadır. Yanı sıra; I. Sultan Selim, Napolyon, Çariçe Katarina, İmparatoriçe Helena gibi tarihi ünlü simaların da bu manastırı ziyaret ettikleri bilinmektedir. Bu sebeplerle tüm dinlerden insanlar ve dinsizler manastırı bir ruhsal arınma yeri olarak görüp, ziyaretlerinde kendi inanışlarına göre dua edip dilek tutmaktadırlar. Manastırda bulunan ilk basım kitaplar, Eski ve yeni Ahitler’in orijinal el yazmaları, tarihi ikonalar dünya dinler tarihinin en önemli hazineleri arasında sayılmaktadır. (bu hazineler sıklıkla dünya çapında müzelerde sergilenmektedir, ziyaretiniz esnasında bazıları manastırda bulunmayabilir) Manastırda bulunan Rahipler, Rahibeler ve Keşişler, çöldeki bedevi halkla sıcak ilişkiler içerisinde münzevi bir hayat sürmektedirler. Burada ayrıca Hz. Musa’nın karısı ile tanıştığı yeri, Harun Peygamber’in mezarı ve Altın Buzağı Oyması göreceklerimiz arasındadır. Ardından kendine has dingin atmosferi ile sizleri keyiflendirecek balıkçı kasabası Dahab’a gidiyoruz. Öğle yemeğimizi Dahab’ın en ünlü restoranlarından birisi olan deniz kıyısındaki Ali Baba’da alıyoruz. (et, tavuk, balık ya da vejetaryen menülerinden seçebilirsiniz) (su fiyata dahildir). Yemekten sonra, serbest zamanınızda çarşıda dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz.
  Not 1: Tırmanış için fiziksel olarak iyi bir durumda olmanız gerekmektedir. Tereddüt ediyorsanız bu turumuza katılmanızı önermeyiz.
  Not 2: St. Catherine ve özellikle Musa Dağı yaz aylarında bile geceleri soğuk olmaktadır. Buna uygun giyinmeniz, Dahab’a geçtiğinizde havanın aniden ısınacağını ön görerek kıyafet seçmenizi öneririz. Ayakkabılarınızın, uzun yürüyüşe uygun olmaları gerekmektedir.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 129 USD/Çocuk: 79 USD/Bebek: Ücretsiz

  TAM GÜNLÜK ÜRDÜN (AKABE-PETRA) TURU
  Bu çok yorucu ama bir o kadar da özel gezimiz için otelden kahvaltı kutumuzu alıp, gece yarısından sonra Taba’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte pasaport işlemlerini yaparak bizi Ürdün’e götürecek deniz otobüsüne biniyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra, Ürdün’ün Kızıldeniz’e açılan kapısı Akabe’ye varıyoruz. Gerekli işlemlerin ardından otobüsümüzle Petra’ya geçiyoruz. Nabatea Medeniyeti’nin başkenti ve en önemli eseri olan, Dünya Harikaları’ndan birisi olarak kabul edilen ve UNESCO Dünya Mirasları Listesinde bulunan Petra Ürdün'ün güneyinde, Ürdün Vadisi'nin batısındadır. Petra şehri gezimize, zamanında şehre gelen ziyaretçilerin ve tüccarların konakladıkları şehrin dışında bulunan ''Küçük Petra'' şehrini ziyaret ederek başlıyoruz. Nabatea Medeniyeti’nin ticaret konusundaki başarısı sayesinde, kervan yollarının kavşağında bulunan Petra, önemli bir ticaret merkezi haline gelmiştir ve su tedariği konusunda şaşırtıcı teknikler uygulamıştır. Yolumuz üzerinde bu su sarnıçlarından birini gördükten sonra Petra antik şehrine devam ediyoruz. Bu antik kent, özellikle Roma İmparatorluğu döneminde önemli bir ticaret merkezi haline gelmiştir. Gül pembe kayaları oyarak inşa edilmiş bu antik kentte 1.2 km'lik şehir giriş yolunu at üzerinde geçiyoruz. (Dileyen misafirlerimiz yürüyebilirler.) Şehrin en ikonik yapılarından biri "El-Khazneh" olarak da bilinen Hazine Tapınağı’dır. Vereceğimiz serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz tepede bulunan manastıra ve/veya Kurban Altarı’na tırmanarak ziyaret edebilirler. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Dönüş rotamız; Petra-Akabe-Taba-Sharm el Sheikh şeklindedir. Varışımız geç saatlerde olduğundan, akşam yemeğinizi odalarınıza soğuk tabak olarak hazırlatacağız.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 199 USD/Çocuk: 149 USD/Bebek: Ücretsiz

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

27 Temmuz • 03, 10, 17, 24, 31 Ağustos • 07, 14, 21, 28 Eylül • 05, 12, 19 Ekim

Fotoğraflar

Kampanyalar

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?